Kronika „The Best of Poland” - Polska w obiektywie

  Witamy na stronie o wystawie fotografii „The Best of Poland” - Polska w obiektywie. Pomysł wystawy zrodził się na nie istniejącym już portalu FotoGrupa, gdzie uczestnicy tej wystawy poznali się i dzielili się pasją fotografowania. Tym samym nie chcemy  zamykać się w swym gronie. Chcemy Państwu pokazać nasz kraj ukazany przez obiektyw, ukazać to wszystko co nas zafascynowało. Jako grupa fotografów dojrzeliśmy do tego, by stworzyć coś więcej niż tylko portal fotograficzny. Pod skrzydłami nowej nazwy FotoAzyl.pl tworzymy zalążek czegoś nowego – stowarzyszenia fotograficznego, które będzie wyznaczać nowe cele. Tym samym wystawa jest pożegnaniem z portalem FotoGrupa, a początkiem Stowarzyszenia FotoAzyl.pl. W niedalekiej przyszłości będzie można nas znaleźć na stronie internetowej www.fotoazyl.pl
Andrzej Pasieka 


 Na początku był Mikołów Miejski Dom Kultury Rynek 19. Wernisaż odbył się w piątek 10 września o godzinie 18.00. Przybyło około 90 osób. Sama wystawa wywołała duże zainteresowanie (największe w historii MDK wg pani kurator), a nasze zdjęcia przychodzili oglądać całymi klasami uczniowie okolicznych szkół. Wystawę można było zobaczyć od 30.08. do 24.09.2010.
Mikołów - Galeria zdjęć  

 Następna na liście była stolica. W Warszawie wystawa odwiedziła słynny Gmach Agory przy ul. Czerskiej. Wernisaż odbył się w sobotę 6 listopada o godzinie 18.00, a wystawę można było oglądać od 02.11. do 14.11.2010.
Warszawa - Galeria zdjęć  

 Kolejne miasto, które odwiedziła nasza wystawa to Olecko. Zdjęcia były wystawione w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych przy ul. Słowiańskiej 2. Wernisaż odbył się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 12.00, a wystawę można było oglądać od 29.11. do 03.12.2010.
Olecko - Galeria zdjęć  

 W Sosnowicu wystawa gościła w MDK Kazimierz przy ul. Głównej 19. Wernisaż odbył się w piątek 17 grudnia o godzinie 18.00, było kameralnie i sympatycznie. Wystawę można było oglądać od 13.12. do 26.12.2010.
Sosnowiec - Galeria zdjęć  

 Kolejne miasto, które odwiedziła wystawa to Łódź. Zdjęcia można było podziwiać w Galerii Biblio-Art Politechniki Łódzkiej na ul. Wólczańskiej 223. Wernisaż odbył się we wtorek 18 stycznia o godzinie 13.00. Wystawę można było oglądać od 18.01. do 06.02.2011.
Łódź - Galeria zdjęć  

 Następna w kolejce była Dąbrowa Górnicza. Zdjęcia można było zobaczyć w Pałacu Kultury Zagłębia  na Placu Wolności 1. Wernisaż odbył się w sobotę 19 lutego o godzinie 18.00 i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystawę można było oglądać od 15.02. do 31.03.2011.
Dąbrowa Górnicza - Galeria zdjęć  

 W ramach międzynarodowego festiwalu Podwodny Wrocław wystawa odwiedziała browar mieszczański we Wrocławiu. Wernisaż odbył się w sobotę 11 czerwca o godzinie 15.00, a wystawę można było oglądać od 23.08. do 11.09.2011.
Wrocław - Galeria zdjęć  

 Kolejnym miejscem, które odwiedziała wystawa był pałac w Mosznej. Nasze zdjęcia podziwiali pałacowi kuracjusze oraz liczne wycieczki zwiedzające zamek. Wernisaż odbył się w sobotę 27 sierpnia o godzinie 17.30, a wystawę można było oglądać od 10.06. do 12.06.2011.
Moszna - Galeria zdjęć  

 Ostatnim miejscem, które odwiedziała wystawa była Galeria Zakamarek Biblioteki Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 23. Wernisaż odbył się w sobotę 17 marca o godzinie 12.00, a wystawę można było oglądać od 01.03. do 31.03.2012.
Gliwice - Galeria zdjęć  
Lista autorów:
Agata Kasperek - Częstochowa
Andrzej Pasieka - Ruda Śląska
Andrzej Woźniak - Rębiszów
Anna Jacek - Goczałkowice – Zdrój
Anna Kolasińska - Wrocław
Ariadna Barszcz - Siemianowice Śląskie
Artur Stefanowski - Piła
Artur Żymła - Bieruń
Bartłomiej Barysz - Gliwice
Beata Bączkowska - Bydgoszcz
Bożena Moc - Jastrzębie Zdrój
Dominik Stodulski - Ostrów Wielkopolski
Dorota Danielewicz - Olecko
Elżbieta Orzeł - Wrocław
Jacek Gnoiński - Warszawa
Jarosław Zając - Rybnik
Jarosław Zimosz - Sosnowiec
Joanna Sidorowicz - Częstochowa
Kamil Łapa - Tychy
Katarzyna Linder - Opole
Maciej Blum - Wrocław
Maciej Konopka - Polska
Magdalena Orzeł - Tyniec Mały
Małgorzata Niewęgłowska - Warszawa
Marcin Grot - Końskie
Marcin Kozubowski - Warszawa
Marcin Matecki - Międzyzdroje
Martyna Adamik - Dąbrowa Górnicza
Matylda Makulska - Dąbrowa G/Wrocław
Mirosław Kijewski - Warszawa/Nowy Sącz
Mirosław Kołota - Grodzisk Mazowiecki
Monika Borys - Warszawa
Nicholas Javed - Warszawa
Paweł Dąbrowski - Ełk
Paweł Jakubowski - Gryfów Śląski
Przemysław Piwowar - Wrocław
Rafał Kotylak - Piechowice
Rafał Sandecki - Ruda Śląska
Renata Grzela - Marsylia
Sebastian Borowski - Łódź
Tomasz Wieczorek - Ruda Śląska
Zbigniew Makulski - Dąbrowa Górnicza


© Copyright 2010-2012
  Powered by: Bartłomiej Barysz